Vores hunde

Blackshadow (Bailey)
Født: 13.03.2018
Prøver:
Titler:
Boxer de Amisda’s Arnie (Barney)
Født: 25.06.2019
Prøver:
Titler:
Carolinekilde’s Healey
Født: 07.08.2010
Prøver: MB, BH, UHP (AD), AK, IPO1
Titler: DKCH, PLCH, DEVDHCH, SECH, INTCH(U), INTCH, NOCH, NORDCH, NLCH, DKVECH
JUNIORÅRSVINDER 2011 DK
ÅRETS BEDSTE DANSKOPDRÆTTEDE JUNIOR I BOXER-KLUBBEN 2011
KBHV 2012, NORDV 2012, DKKV 2012
ÅRETS BEDSTE DANSKOPDRÆTTEDE I BOXER-KLUBBEN 2012
ÅRETS GULDHUND I BOXER-KLUBBEN 2012
JAHRESSIEGER 2013 NL
INTCH (C.I.B) 2013, INTCH (C.I.E) 2013, KBHV 2013, DKV 2013, KLBV 2013
ÅRETS SØLVHUND BOXER-KLUBBEN 2013
ÅRETS BRUGSHUND I BOXER-KLUBBEN 2013
ÅRETS BEDSTE DANSKOPDRÆTTET BRUGSHUND I BOXER-KLUBBEN 2013
JAHRESSIEGER 2014 NL, HOLLANDSK CHAMPION 2014, DKV14 – DANSK VINDER 2014
VETERANÅRSVINDER 2018 DK
Carolinekilde’s Limited Edition
Født: 02.05.2013
Prøver: MB, FP, UHP, AK, ZTP (DE), SPH1, AD, FH1, IPO1
Titler: Hvalpeårsvinder 2013, PLCH, DKCH
Carolinekilde’s Maradona (Diego)
Født: 21.12.2013
Prøver: FP, BP-B, BP-AB, BP-ABC, FPR1, FPR2, FPR3, SPH1
Titler: Danmarksmester 2017 BP-ABC, Danmarksmester 2016 BP-ABC
Carolinekilde’s Papaya
Født: 19.05.2016
Prøver:
Titler:
Carza Ella
Født: 04.10.2016
Prøver: MB, FP, ZTP (DE), IGP V
Titler:
Casijo’s Diego (Ludvig)
Født: 24.04.2014
Prøver: FP, FPR1, FPR2, FPR3, SPH1, SPH2, IFH2
Titler: Årets sporhund 2019, Årets sporhund 2018,
Danmarksmester 2018 SPH2, Danmarksmester 2017 SPH1, Danmarksmester 2016 FPR3,
Danmarksmester 2015 Stufe1
Crazy vom Grönauer Land.
Født: 31.05.2016
Prøver: BP-B, K9 Biathlon 4 km, K9 Biathlon 6 km, K9 Biathlon 12 km. Trailløb 4 km
Titler: DKCH, Klub jubilæums junior vinder 2017, Klub jubilæums vinder 2017
Gabi vom Rottland
Født: 30.07.2015
Prøver: FP, FPR1, SPH1, SPH2
Titler:
Galax European K9 Training Base
Født: 23.06 2019
Prøver:
Titler:
Haiki’s High Hopes
Født: 10.06.2018
Prøver: BP-B
Tiltler:
Hearthitter´s Bohemian Rhapsody
Født: 17.06.2015
Prøver: FP, Stufe1, SPH1, SPH2
Titler: Danmarksmester 2016 Stufe1
Lapinette’s Count Basie (Rammstein)
Født: 13.05.2010
Prøver: PHs Begynderprøve, Færdighedsprøve 1
Titler: DKRLCH, LP1, FP, BPB, RBM, RØM
Lapinette’s Easy Tiger (Madonna)
Født: 11.11.2012
Prøver: Færdighedsprøve 1, LP1, BH
Titler: RBM, RØM
Lapinette’s Jazzanova (Derfel)
Født: 22.12.2019
Prøver:
Titler:
Lollobrigida vom Schloss Arolsen (Tesla)
Født: 02.10.2016
Prøver: AK, FP, Stufe-1, FPR1, FPR2, FPR3, BP-B, BP-AB, IGP-V
Titler: ATIBOX FH VM 2018 FPR1 2. plads, Danmarksmester 2018 FPR3,
Danmarksmester 2017 Stufe-1
Lucky
Født: 07.08.2009
Prøver:
Titler:
Lux
Født: 07.04.2014
Prøver: FP, UHP, BP-B, BP-AB, FPR1, FPR2, FPR3, IFH-V, IFH1, IBGH1, STP1, STP2, STP3, K9-Biathlon 3 km
Titler: STP-DM 2019 nr. 3, Kredsmester i BP-AB ( 2018 i Kreds 25. ), Prøvesluger (2018 og 2019 i Kreds 25)
Mikkirs Mopani (Mokka)
Født: 21.02.2017
Prøver: SPOR PR
Titler:
Mosehusets Caramba (Cato)
Født: 12.09.2018
Prøver:
Titler:
Nanna von Schloss Wolfsbrunnen
Født: 04.02.2015
Prøver: AK, FP, Stufe-1, FPR1, FPR2, FPR3, BP-B, BP-AB
Titler:
Noerklits A’Mocca
Født: 23.01.2014
Prøver: AK, FP, BP-B, IPO1, FPR1, FPR2, FPR3, IFH1
Titler: Danmarksmester 2019 FPR3, Danmarksmester 2018 FPR2,
Danmarksmester 2016 FPR1
Omega Alfa of Crazy stripes
Født: 09.11.2017
Prøver: FCI NHAT TEST, K9 Biathlon 12 km
Titler: DKCH
Svalur Blossi
Født: 02.09.2011
Prøver: FP, BP-B, BP-AB, FPR1, FPR2, FPR3, Stufe-1, SPH1
Titler: Danmarksmester 2017 BP-AB, Danmarksmester 2015 BP-AB,
Danmarksmester 2015 FPR3, Danmarksmester 2014 FPR2
Svalur Depil
Født: 22.05.2016
Prøver: AK, FP, FPR1, FPR2, FPR3, SPH1, SPH2
Titler: Danmarksmester 2017 FPR1
Svalur Eisa
Født: 24.08.2017
Prøver: FP
Titler:
Svalur Eros
Født: 24.08.2017
Prøver: AK, FP, FPR1, FPR2, BP-B
Titler: Danmarksmester 2018 BP-B